Все Красные Книги > Червона книга України. Рослини

рамаліна понтійська
ramalina pontica vězda


Таксономічна належність: Родина Рамалінові — Ramalinaceae.
Природоохоронний статус виду: Зникаючий.
Наукове значення: Ендемічний вид.
Ареал виду та його поширення в Україні: Вид покищо відомий лише зі сх. середземноморської частини Європи. Гірський Крим. Адм. регіон: Кр.
Чисельність та структура популяцій: Трапляється поодинці або невеликими групами. Чисельність виду точно не встановлена.
Причини зміни чисельності: Забруднення атмосферного повітря, випадання кислотних дощів.
Умови місцезростання: На різних гірських породах.
Загальна біоморфологічна характеристика: Слань дерниста, напівсферична, 1–3 см заввишки, 2–5 см завширшки, жорстка, часто дихотомічно або нерегулярно (неправильно) розгалужена. Лопаті листуваті, зазвичай деформовані, але виразно двосторонньо сплющені, голі, у воді сіро-зелені, глянцеві, при основі брудно-темні, складчасті до складчастодрібно-ямчастих, жилкуватих, з обох боків, жолобчасто розірвані в середній частині, 3–5 мм завширшки, після розгалуження поступово стоншуються на кінцях — 0,5–1 мм, по різному зігнуті, майже кучеряві, край лопатей помітно дрібно розділений. Соралі численні, розміщені на лопатях, по краях лопатей, в центральній та апікальній частині, спочатку крапкоподібні, потім розширені, напівкратероподібні. Соредії потім перетворюються в ізидії та лопатники. Апотеції рідкісні, термінальні. Вид розмножується нестатевим (соредіями та ізидіями) та статевим (спорами) шляхом.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Охороняється у Карадазькому ПЗ. Слід контролювати стан популяцій на цій території, дослідити можливі місцезнаходження та в разі виявлення виду взяти їх під охорону. Здійснювати заходи, спрямовані на збереження субальпійських екосистем.
Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.
Джерело: Основні джерела інформації Vězda, 1975.