Все Красные Книги > Червона книга України. Рослини

пармотрема перлинова, пармотрема китайська, пармелія перлинова
parmotrema perlata (huds.) m. choisy (=parmotrema chinense (osbeck) hale et ahti parmelia perlata (huds.) ach.)


Таксономічна належність: Родина Пармелієві — Parmeliaceae.
Природоохоронний статус виду: Рідкісний.
Наукове значення: Реліктовий (пліоценовий) вид.
Ареал виду та його поширення в Україні: Зх. та Центральна Європа, Кавказ, Зх. Сибір, Далекий Схід, тропічні та субтропічні р-ни Азії, Африка, Пн. і Пд. Америка, Австралія, Нова Зеландія, о-ви Океанії. Закарпаття, Українські Карпати та Прикарпаття. Адм. регіони: Лв, Ів, Зк, Чц, Кр.
Чисельність та структура популяцій: Трапляється поодинці або невеликими групами.
Причини зміни чисельності: Вирубування лісів, забруднення повітря.
Умови місцезростання: Стовбури і гілки дерев (переважно бук, дуб, смерека), вкриті мохом скелі та валуни (на рівнинах і в горах).
Загальна біоморфологічна характеристика: Слань до 15 см завширшки, великолистувата, у вигляді неправильної розетки або невизначеної форми. Поверхня слані — сірувата або сірувато-зеленувата, зісподу — темна, майже чорна, з добре розвиненими тяжами. Лопаті розділені або щільно змикаються, з висхідними кучерявими краями, густо вкритими соралями. Розмножується вегетативно (соредіями) і статевим (одноклітинними спорами) шляхом.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Охороняється у Карпатському НПП та Карпатському БЗ. Слід контролювати стан популяцій на цій території, дослідити можливі місцезнаходження та в разі виявлення виду взяти їх під охорону.
Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.
Джерело: Основні джерела інформації Определитель лишайников…, 1971; Макаревич, Навроцкая, Юдина, 1982; Oкснеp, 1993; ЧКУ, 1996.