Все Красные Книги > Червона книга України. Рослини

алекторія паросткова, алекторія лозовидна
alectoria sarmentosa (ach.) ach.


Таксономічна належність: Родина Пармелієві — Parmeliaceae.
Природоохоронний статус виду: Вразливий.
Наукове значення: Циркумбореальний вид, один з двох представників роду у флорі України.
Ареал виду та його поширення в Україні: Європа, Урал, Пд. Сибір, Пн. та Пд. Америка, можливо, Канарські о-ви. Українські Карпати. Адм. регіони: Ів, Зк.
Чисельність та структура популяцій: Трапляється поодинці або невеликими групами.
Причини зміни чисельності: Забруднення повітря, вирубування лісів.
Умови місцезростання: Гірські хвойні ліси (на межі верхнього та нижнього гірських поясів); переважно на гілках і стовбурах старих ялиць, рідше — інших хвойних дерев.
Загальна біоморфологічна характеристика: Слань кущиста, 20–30 см завдовжки, звисаюча, солом’яно-жовта, сірувато- або зеленуватожовтувата, іноді жовто-коричнева. Гілочки до 1 мм завтовшки, у місцях розгалуження сплющені, завтовшки до 2 мм, у верхній частині — циліндричні, з білуватими псевдоцифелами. Апотеції (діаметр до 1 мм) бічні, трапляються рідко. Розмножується вегетативно (фрагментами слані, соредіями) та статевим (еліптичними одноклітинними спорами) шляхом.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Охороняється у Карпатському та Ужанському НПП, Карпатському БЗ. Необхідно контролювати стан популяцій на вказаних територіях, виявити нові місцезнаходження виду та здійснювати заходи, спрямовані на збереження старих лісових масивів.
Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.
Джерело: