Все Красные Книги > Червона книга України. Рослини

тонконіг ремана
poa rehmannii (asch. et graebn.) woł. (p. nemoralis l. subsp. rehmannii asch. et graebn.)


Таксономічна належність: Родина Тонконогові (Злакові) — Poaceae (Gramineae).
Природоохоронний статус виду: Рідкісний.
Наукове значення: Ендемічний вид.
Ареал виду та його поширення в Україні: Вузьколокальний східно-карпатський вид, відомий тільки з території Румунії (Мармарош, Буковина) та України. В Україні: Чорногора (між с. Бистрець і смт. Верховина), Чивчини (хребет Чорний Діл). Адм. регіони: Ів, Чц.
Чисельність та структура популяцій: Популяція на Чорногорі не вивчена. На хребті Чорний Діл локалітети досить чисельні, але займають невеликі ділянки.
Причини зміни чисельності: Вузька еколого-ценотична амплітуда, що лімітується факторами природного характеру.
Умови місцезростання: Росте у середньогір’ї на відслоненнях корінних вапнякових порід в умовах недостатньо розвиненого ґрунту чи його відсутності. Мезофіт.
Загальна біоморфологічна характеристика: Гемікриптофіт. Багаторічна трав’яна рослина 25–50 см заввишки з плоскими двокілюватими стеблами. Утворює невеликі пухкі дернини. Стебла, принаймні під вузлами, густо опушені. Суцвіття — циліндрична багатоярусна волоть до 15 см завдовжки. Нижня квіткова луска поступово загострена, 2,2–3,2 мм завдовжки. Колоски з опушеною віссю. Цвіте у липні. Плодоносить у серпні. Розмножується насінням та вегетативно.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Занесений до Європейського червоного списку. Охороняється на території ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Чорний Діл» і пам’ятки природи «Жупани» (Чернівецька обл.). Необхідно встановити контроль за станом популяцій. Заборонено порушення умов зростання.
Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: Ґрунтотвірне, протиерозійне.
Джерело: Основні джерела інформації Визначник рослин Українських Карпат, 1977; Злаки Украины, 1977; Флора европейской части СССР, 1974; Pawlowski, 1948.