Все Красные Книги > Червона книга України. Рослини

дволусківниця зігнута (парафоліс зігнутий)
parapholis incurva (l.) c.e.hubb. (lepturus incurvus (l.) druce, pholiurus incurvus (l.) schintz et thell., rottboellia incurva (l.) roem. et schult.)


Таксономічна належність: Родина Тонконогові (Злакові) — Poaceae (Gramineae).
Природоохоронний статус виду: Недостатньо відомий.
Наукове значення: Рідкісний вид на пн.-сх. межі ареалу.
Ареал виду та його поширення в Україні: Зх. та Пд. Європа, Пн. Африка, Кавказ, Передня, Середня та Пд. Азія. Відомий в Криму тільки з морського берега в м. Севастополь (бухти Козача та Кругла); в XIX та на початку ХХ ст. збирався в м. Ялта і Алупка. Адм. регіон: Кр.
Чисельність та структура популяцій: Невідома, але вид в Криму завжди вважався дуже рідкісним.
Причини зміни чисельності: Скорочення необхідних екотопів внаслідок активної забудови та рекреації південного берега.
Умови місцезростання: Росте на піщаних берегах та приморських схилах (кл. Cakiletea maritimae). Ксеромезофіт, псамофіт.
Загальна біоморфологічна характеристика: Терофіт. Ефемер. Однорічна рослина 4–25 см заввишки. Листки лінійні, 0,1–0,3 см завширшки. Колос дугоподібно зігнутий, циліндричний, 3–12 см завдовжки, при дозріванні вісь розпадається на членики. Колоски поодинокі, одноквіткові, занурені у вісь колоса, до 0,4–0,7 см завдовжки, з двома однаковими, лінійно-ланцетними, загостреними колосковими лусками з 3–7 жилками. Цвіте у травні–липні, плодоносить у червні–липні. Розмножується насінням.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Занесено до Червоної книги Чорного моря. Заборонено порушення місць зростання, забудову територій та облаштування місць рекреації.
Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.
Джерело: Основні джерела інформації Бондарева, 2004; Вульф, 1951; Злаки Украины, 1977; Корженевский, Багрикова, Рыфф и др., 2004; Yena, 1999.