Все Красные Книги > Червона книга України. Рослини

плакун чебрецелистий
lythrum thymifolia l.


Таксономічна належність: Родина Плакунові — Lythraceae.
Природоохоронний статус виду: Вразливий.
Наукове значення: Рідкісний.
Ареал виду та його поширення в Україні: Середземноморський вид. В Україні — Пн. Причорномор’я. Адм. регіони: Мк, Хс.
Чисельність та структура популяцій: Локальні популяції нечисленні, їх структура не досліджена. Чисельність популяцій суттєво змінюється в залежності від флуктуації кліматичних факторів.
Причини зміни чисельності: Порушення природних екотопів внаслідок господарського освоєння територій, рекреації, випасання худоби.
Умови місцезростання: Степові поди і зниження, де водний режим ґрунту протягом року суттєво змінюється. Мезоксерофіт.
Загальна біоморфологічна характеристика: Терофіт. Однорічна сизувато-зелена рослина 6–25 см заввишки з розгалуженим від основи стеблом. Листки від довгасто-еліптичних до вузьколінійних, 5–15 мм завдовжки, до 3 мм завширшки, звужені до основи, майже сидячі, нижні супротивні, середні й верхні — чергові, вгорі по краю трохи зазублені, з коротеньким вістрям. Квітки пазушні, поодинокі, на коротеньких квітконіжках, з двома маленькими плівчастими приквітками при основі чашечки, 4-членні, рожево-лілові, до 1,5 мм завдовжки, з еліптичними пелюстками. Плід овально-циліндрична коробочка до 2 мм завдовжки. Цвіте у червні–серпні, плодоносить у серпні–вересні. Розмножується насінням.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Рекомендується створити заказники у місцях зростання виду, контролювати стан популяцій. Заборонено порушення умов місцезростань виду, випасання худоби, організація місць рекреації.
Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.
Джерело: Основні джерела інформації Флора УРСР, 1953.