Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

трав'яний краб
carcinus aestuarii nordo 1847


Таксономічна належність:Клас — Ракоподібні (Crustacea), ряд — Десятиногі (Decapoda).
Природоохоронний статус виду: Рідкісний.
Ареал виду і його поширення в україні: Прибережна зона усіх морів Середземноморського басейну. У Чорному та Азовському морях переважно в літоральній або в субліторальній зонах, а також в лиманах та лагунах.
Чисельність i причини її зміни: Чисельність виду незначна.
Причини зміни чисельності: забруднення морської води, періодичні замори.
Особливості біології та наукове значення: : Концентрується вздовж берега на глибині до 3 м, де проходить інкубація яєць та виводяться личинки. Оптимальний біотоп — кам’янисте дно або черепашник з водорослями.
Морфологічні ознаки: Карапакс сплющений, поверхня його з дрібними нерівномірно розподіленими гранулами. Ширина трохи перевищує довжину. Передній край з трьома тупими лопастеподібними колючками, середня з яких трохи довша за бокові. Очні орбіти з виїмками на верхньому та нижньому краях. Абдомен самця утворює рівнобедрений трикутник, у самок він закінчується овалом. Максимальна ширина карапаксу — 8,0 см при довжині 6,7 см.Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Збереження біотопів.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: В Середземноморському басейні був промисловим видом. У Чорному морі до 1970-х рр. був об’єктом кустарного промислу.
Джерело: Bacescu, 1967; Кобякова, Долгопольская, 1969; Dumitrache, 1999; Макаров, 2004. Автор: Ю.М. Макаров Фото: О.О. Ковтун