Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

лісмата щетинконога
lysmata seticaudata risso, 1816


Таксономічна належність:Клас — Ракоподібні (Crustacea), ряд — Десятиногі (Decapoda).
Природоохоронний статус виду: Вразливий.
Ареал виду та його поширення в Україні: Зх. узбережжя Атлантичного океану, Середземне та Чорне моря. В Чорному морі в межах України вид зустрічається тільки біля скельних частин узбережжя Кримського п-ва (мис Тарханкут).
Чисельність i причини її зміни: Відомостей про чисельність виду немає.
Причини зміни чисельності: у зв’язку з поширенням в Україні попиту на морські акваріуми, а також цікавий декоративний вигляд та колір креветки, можливе вилучення її з природи для комерційного продажу.
Особливості біології та наукове значення: : Рідкісний, нічний вид з підводних печер з вузькими біотичними межами існування. Вид не зустрічається в освітлених частинах печер, виходить з щілин та тріщин у скелях тільки вночі. Глибина, на якій знайдено вид, — від 2 до 14 м. Віддає перевагу більш-менш проточним ділянкам печер.
Морфологічні ознаки: Тіло вкрите переривчастими горизонтальними та вертикальними червоними смугами. На спині виділяються 4–6, а з боків 2 світлих плями. Розмір креветки — до 4 см, антени досягають 6–7 см. Рострум на кінці з 3–4 зубцями. Має великі темні очі, які відбивають у темряві червоним кольором.Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Необхідно охороняти місця (підводні печери), де знайдено вид. Для цього необхідно надати деяким місцям кримського узбережжя, де знайдено креветку, статус заповідних.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.
Джерело: Долгопольская, 1948; Bacescu, 1967; Кобякова, Долгопольская, 1969; Ковтун, 2006; Ковтун, Мака- ров, 2008. Автор: О.О. Ковтун Фото: О.О. Ковтуна