Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

стафілін волохатий
emus hirtus (linnaeus, 1758)


Таксономічна належність:Клас — Комахи (Insecta), ряд — Твердокрилі (Coleoptera), родина — Стафілініди (Staphylinidae).
Природоохоронний статус виду: Рідкісний.
Ареал виду та його поширення в Україні: Зх. і Сх. Європа, Кавказ, Закавказзя, Казахстан, Зх. Сибір. Зустрічається по всій території України.
Чисельність і причини її зміни: Незначна (локальні популяції), іноді по кілька особин.
Чисельність і причини її зміни: Порушення природних біотопів (застосування пестицидів, санітарні рубки лісу, рекреаційне навантаження тощо).
Особливості біології та наукове значення: : Жуки та їх личинки — хижаки, живляться дрібними комахами. Імаго зустрічаються з кінця травня до жовтня. Зимують дорослі жуки і, можливо, личинки. Заселяє різні за походженням органічні речовини, що розкладаються (зокрема, рослинні і тваринні рештки), стовбури дерев, з яких витікає сік.
Морфологічні ознаки:18–28 мм. Великий, з досить яскравим опушенням, естетично привабливий жук. Чорний, голова, передньоспинка та 3 останніх сегменти черевця вкриті золотисто-жовтими волосками, надкрила ззаду з широкою перев’яззю сизих волосків, задній край передньоспинки в чорних волосках.Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Слід докладно вивчити особливості біології виду, створити в місцях виявлення локальних популяцій ентомологічні заказники.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: Хижак-ентомофаг. Яскравий об’єкт для колекціонування.
Джерело: Потоцкая, 1967; Крыжановский, 1979; Бабенко, 1980; ЧКУ. Тваринний світ, 1994; Різун, Коновалова, Яницький, 2000. Автор: А.А. Петренко Фото: В.Г. Радченко