Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

стафілін плігінського
tasgius pliginskii (bernhauer, 1915)


Таксономічна належність:Клас — Комахи (Insecta), ряд — Твердокрилі (Coleoptera), родина — Стафілініди (Staphylinidae).
Природоохоронний статус виду: Вразливий.
Ареал виду та його поширення в Україні: Кавказ, Закавказзя, пд. України. На пд. України зустрічався в Херсонській, Миколаївській, Одеській обл. та в Криму.
Чисельність і причини її зміни: Поодинокі особини, локально — до кількох десятків особин.
Особливості біології та наукове значення: : Жуки і личинки є активними хижаками, полюють на дрібних безхребетних, особливо комах, яких знаходять серед наносів, сіна та інших рослинних скупчень. Імаго зустрічались біля водоймищ, на солончаках, під сухими наносами з водоростей, очерету та гнилого сіна з квітня до листопада (найбільша чисельність відмічена в останній декаді серпня).
Морфологічні ознаки:11–13 мм. Голова, передньоспинка та черевце чорні, блискучі. Верхні щелепи тонкі, серпоподібні, без зубців. Вусики, передні та середні ноги жовто-червоні, передні гомілки, лапки та задні ноги смолисто-бурі.Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Вивчення особливостей біології виду, охорона в Чорноморському БЗ та в прибережній смузі Причорномор’я. Збереження ділянок суцільних морських наносів від знищення, можливо, створення окремих ентомологічних заказників.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: Хижак-ентомофаг.
Джерело: Coifait, 1974; Петренко, 1978; Гусаров, 1992; Пе- тренко, 2005. Автор А.А. Петренко Фото: О.С. Мандзюк