Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

турун щеглова
carabus (s.str.) stscheglowi (mannerheim, 1827)


Таксономічна належність:Клас — Комахи (Insecta), ряд — Твердокрилі (Coleoptera), родина — Жуки-туруни (Carabidae). В Україні один з 4 видів підроду (в Палеарктиці — один з 7).
Природоохоронний статус виду: Рідкісний.
Ареал виду та його поширення в Україні:Поширений в Центральній, Пд. Росії, на пд. Зх. Сибіру. В Україні зустрічається переважно в лісостеповій зоні, спорадично на яйлах Криму (Чатир-Даг).
Чисельність і причини її зміни: Рідкісний вид, реєструються поодинокі особини. Скорочення чисельності відбувається внаслідок сільськогосподарської діяльності і рекреаційного навантаження в природних місцях перебування виду.
Особливості біології та наукове значення: : Зустрічається наприкінці весни та в першій половині літа. Зимують дорослі жуки та, можливо, личинки старшого віку. Зустрічається в розріджених гаях, балках, лісосмугах, у мезофітному степу з чагарниками. Зоофаг широкого профілю.
Морфологічні ознаки:Завдовжки 17–23 мм. Верх тьмяно–мідночервоний, бронзовий, іноді зелений або бронзово-чорний. Краї надкрил більш яскраві, від мідно-червоних до золотистозелених. Проміжки надкрил, що розміщені поміж рядами неглибоких ямок, майже однакові.Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Заходи охорони не здійснювалися.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: Корисний ентомофаг.
Джерело: Определитель насекомых европейской части СССР, 1965; Löbl, Smetana, 2003; Пучков, 2008. Автор: О.В. Пучков Фото: О.С. Мандзюк