Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

турун ештрайхера
carabus (trachycarabus) estreicheri (fischer von waldheim, 1822)


Таксономічна належність:Клас — Комахи (Insecta), ряд — Твердокрилі (Coleoptera), родина — Жуки-туруни (Carabidae). Один з 9 видів підроду (в Україні — один з 5).
Природоохоронний статус виду: Вразливий.
Ареал виду та його поширення в Україні: Східноєвропейський степовий вид. Поширений в центральній, середній Росії, Приураллі, на пд. Зх. Сибіру. В Україні частіше зустрічається в лісостеповій зоні та в пн. підзоні степу.
Чисельність і причини її зміни: Незначна: поодинокі особини. Іноді (локально численний) — до 2–3 особин на 100 м2. Скорочення природних місць перебування виду внаслідок сільськогосподарської діяльності і рекреаційного навантаження.
Особливості біології та наукове значення: : В гаях, балках, перелогах, лісосмугах, в мезофітному степу на нерозораних ділянках. Одно- та дворічна генерація. Зимують дорослі жуки, рідше личинки старшого віку. Парування і відкладання яєць відбувається навесні. Молоді жуки з’являються в кінці весни — першій половині літа (з личинок, що перезимували) і на початку осені. Зоофаг широкого профілю.
Морфологічні ознаки:16–22 мм. Бокові краї передньоспинки вузько окантовані. Чорний, з слабким бронзовим блиском. Надкрила в дрібній зернистості, їх боковий край — червонуватий, іноді синій, рідко — майже чорний.Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Заходи охорони не здійснювалися. Рекомендується до охорони в заповідниках «Самарський ліс», «Провальський степ».
Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: Знищує ряд шкідників польових культур.
Джерело: Крыжановский, 1983; Löbl, Smetana, 2003; Пучков, 2008. Автор: О.В. Пучков Фото: О.С. Мандзюк