Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

жужелиця шевролата
parazuphium chevrolati (castelnau 1833)


Таксономічна належність:Клас — Комахи (Insecta), ряд — Твердокрилі (Coleoptera), родина — Жуки-туруни (Carabidae). В Палеарктиці один із 13 видів роду. В Україні єдиний представник роду, нещодавно зареєстрований, як новий вид (рід) для фауни України.
Природоохоронний статус виду: Рідкісний.
Ареал виду та його поширення в Україні: Середньосередземноморський вид, поширений в Пд. Європі, на пд. Середньої Європи (Словаччина, Угорщина, Чехія), в Туреччині, республіках Закавказзя та в Туркменії.
Чисельність і причини її зміни: Дуже рідкісний вид. З України відомий по двох екземплярах (Одеська обл. та Степовий Крим).
Особливості біології та наукове значення: : Мешкає у підстилці, під великим камінням, іноді на інсольованих ксеротермних приморських ділянках та на солонцях. Можливо, ендогей. Хижак. Зареєстрований в червні. Можливо, зимує імаго.
Морфологічні ознаки:Завдовжки 5–7 мм. Верх рудий, тіло дуже сплющене. Надкрила на вершині прямолінійно обрубані, не прикривають вершину черевця. Виски голови довгі, відносно опуклі.Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Не здійснювалися. Може бути рекомендований до охорони в Сивашському заповіднику.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.
Джерело: Крыжановский, 1983; Löbl, Smetana, 2003. Автор: О.В. Пучков Фото: В.Г. Радченко