Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

плавунець дволінійний
graphoderes bilineatus (de geer, 1774)


Таксономічна належність:Клас — Комахи (Insecta), ряд — Твердокрилі (Coleoptera), родина — Жуки-плавунці (Dytiscidae). Один з 7 видів, поширених у Палеарктиці. В Україні один з 4 видів роду.
Природоохоронний статус виду: Недостатньо відомий.
Ареал виду та його поширення в Україні: Пн., Середня (до Італії та Боснії) та Сх. Європа, Зх. Сибір (до р. Об). Зустрічається від Полісся на пд. до пн. підзони степової зони. Відомий із Закарпаття.
Чисельність і причини її зміни: Недостатньо відома у зв’язку з труднощами ідентифікації видів роду.
Особливості біології та наукове значення: : Недостатньо відомі. Зимують дорослі жуки. Зустрічається в стоячих водоймах. Хижак.
Морфологічні ознаки:14,5–16,0 мм. Тіло широкоовальне, слабко опукле. Верх майже гладкий, жовтий. Дві поперечні стрічки на передньоспинці та густі крапки на надкрилах чорні.Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Занесено як рідкісний до списку видів, що охороняються Бернською конвенцією.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Не проводилось.
Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.
Джерело: Зайцев, 1953; Определитель насекомых евро- пейской части СССР, 1965; Безхребетні тварини України під охороною Бернської конвенції, 1999; Мателешко, 2008. Автор: О.В. Пучков Фото: В.Г. Радченко