Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

хризоліна карпатська
chrysolina carpatica (fuss)


Таксономічна належність:Клас — Комахи (Insecta), ряд — Твердокрилі (Coleoptera), родина — Жуки-листоїди (Chrysomelidae). Представник найбільшого в родині, всесвітньо поширеного роду жуківлистоїдів, який об’єднує близько 500 видів. У фауні України виявлено 35 видів роду.
Природоохоронний статус виду: Рідкісний.
Ареал виду та його поширення в Україні: На території України (в Карпатах) поширений підвид Ch. carpatica gabrieli Weisse. (г. Говерла, Петрос, Піп Іван, Близниці), що зустрічається по всій смузі Карпат і Судет, здебільшого у високогір’ях, лише іноді спускається з альпійських лук нижче, до лісової смуги, хоча його оселення тут не є типовим.
Чисельність і причини її зміни: Нез’ясовані.
Особливості біології та наукове значення: : Зимує в дорослій фазі. Жуки зустрічаються в активному стані поодиноко, в заростях моху. Трофічні зв’язки недосліджені. Протягом року утворює одне покоління. Зустрічається на високогірних луках, здебільшого на вершинах полонин поблизу скель, кам’янистих розсипів, іноді під камінням.
Морфологічні ознаки:5,5–7,7 мм. Чорно-зелений або чорно-синій. Надкрила в однакових, передньоспинка в майже однакових крапках.Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Не здійснювалися. Потрібно вивчити спосіб життя підвиду, його цикл розвитку, кормові рослини і взяти під ретельну охорону місця розмноження.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.
Джерело: Бровдій, 1977; Rudacowski, Mraczkowski, Stefanska, 1990. Автор: В.М. Бровдій, О.В. Пучков Фото: В.Г. Радченко