Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

ковалик сплощений
neopristilophus depressus (coermar, 1822)


Таксономічна належність:Клас — Комахи (Insecta), ряд — Твердокрилі (Coleoptera), родина — Жуки-ковалики (Elateridae). Один з 25 видів роду; єдиний вид роду у фауні України.
Природоохоронний статус виду: Рідкісний.
Ареал виду та його поширення в Україні: Пд. та Центральна Європа. Раніше відносили до роду Selatosomus чи Corymbites. Зустрічається в лісостеповій зоні України (правобережжя).
Чисельність і причини її зміни: Незначна (поодинокі особини). До зниження чисельності призводить вирубування ділянок широколистяних лісів.
Особливості біології та наукове значення: : Має чотирирічну генерацію. Зимують личинки різного віку та імаго в лялечкових комірках у ґрунті та лісовій підстилці. Жуки літають у травні–червні. Головним чином зустрічається на узліссях та галявинах широколистяних лісів. Личинки — хижаки. Імаго живляться пилком квітів, іноді глоду, яблуні.
Морфологічні ознаки:13–23 мм. Чорний, матовий в дрібних сірих волосках. Вусики гостропильчасті з четверного членика. Передньоспинка з глибокою серединною боріздкою. Вусики та ноги червонувато-коричневі.Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Охороняється в біоценозах Канівського заповідника.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.
Джерело: Долін, 1982; ЧКУ. Тваринний світ, 1994; Різун, Коно- валова, Яницький, 2000. Автори: В.Г. Долін, О.В. Пучков Фото: В.Г. Радченко