Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

златка блискуча
buprestis splendens (fabricius, 1774)


Таксономічна належність:Клас — Комахи (Insecta), ряд — Твердокрилі (Coleoptera), родина — Жуки-златки (Buprestidae). В Україні один з 7 видів роду.
Природоохоронний статус виду: Зниклий.
Ареал виду та його поширення в Україні: Поширений (за старими даними) у Середній та Пд. Європі. Можливо, реліктовий, вимираючий вид.
Чисельність і причини її зміни: Дуже рідкісний вид, за останні 60 років в природі не спостерігався. Відомо два екземпляри з колекцій Інституту зоології НАН України (м. Київ) та Зоологічного інституту РАН (м. Санкт-Петербург).
Особливості біології та наукове значення: : Зустрічався в старих соснових лісах. Спостерігався вихід жуків і з деревини будівель. Дендрофаг.
Морфологічні ознаки:18–21 мм. Тіло смарагдово-зелене або синьозелене. Голова, передня та бокова частини передньоспинки мідно-блискучі. Надкрила з боків та по шву з мідно-червоною оторочкою.Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Даних немає. Можливо, вимерлий вид. Знаходиться під охороною Бернської конвенції (додаток ІІ).
Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.
Джерело: Рихтер, 1952; Безхребетні тварини України під охороною Бернської конвенції, 1999. Автор: О.В. Пучков Фото: О.С. Мандзюк