Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

брахіцерус зморшкуватий
brachycerus sinuatus (olivier, 1807)


Таксономічна належність:Клас — Комахи (Insecta), ряд — Твердокрилі (Coleoptera), родина — Брахіцериди (Brachyceridae).
Природоохоронний статус виду: Недостатньо відомий.
Ареал виду та його поширення в Україні: Балканський п-ів, Мала Азія, пд. України (Одеська обл., Крим).
Чисельність і причини її зміни: Поодинокі знахідки.
Особливості біології та наукове значення: : Мешкає на відкритих ділянках по схилах гір, на яйлах, на приморських схилах. Дорослі жуки живляться на дикорослій цибулі білоцвітій. Біологія розмноження недосліджена.
Морфологічні ознаки:9,0–18,0 мм. Чорний, верх майже голий, ноги і вусики з короткими щетинкоподібними волосками. Головотрубка довша за свою ширину, її спинка сплющена, з неглибоким грубим пунктуванням і нерівною поверхнею. Голова коротка, широка, гладенька; лоб значно нижчий за головотрубку, посередині з великим кілем, очі сильно виступають над лобом. Передньоспинка з двома розріджено пунктованими серединними ребрами, між якими знаходиться широка борозенка. По боках розташовані два коротші ребра з розрідженим пунктуванням. Боки передньоспинки з широкими загостреними горбками. Щиток відсутній. Надкрила заокруглені з боків, опуклі, з зигзагоподібно піднятими проміжками, часто з горбками на непарних проміжках. Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Потрібно вивчити особливості біології виду, з’ясувати причини зміни його чисельності, створити в місцях перебування виду ентомологічні заказники.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.
Джерело: Zumpt, 1937; Ангелов, 1978; ЧКУ. Тваринний світ, 1994; Alonso-Zarazaga, Lyal, 1999; Арзанов, 2005. Автори: В.М. Бровдій, В.Ю. Назаренко Фото: В.Г. Радченко