Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

сіобла бальзамінова
siobla sturmi (klug, 1817)


Таксономічна належність: Клас — Комахи (Insecta), ряд — Перетинчастокрилі (Hymenoptera), родина — Справжні пильщики (Tenthredinidae).
Природоохоронний статус: Рідкісний.
Ареал виду та його поширення в Україні: Єдиний в Україні вид роду Siobla. Ареал виду охоплює Євразію від Зх. Європи до Далекого Сходу, пн.-сх. Китаю та Японії. В Україні виявлено у Закарпатській, Київській та Сумській обл.
Чисельність і причини її зміни: Незначна (поодинокі особини). Причини зміни чисельності не з’ясовані (можливо, осушування лісових боліт і тривале застосування пестицидів).
Особливості біології та наукове значення: : Дає 1 генерацію на рік. Населяє гірські та рівнинні лісові болота і заболочені луки уздовж лісових річок і струмків. Літ імаго спостерігається з кінця травня до червня. Личинки (в червні–липні) живляться листям розривтрави звичайної.
Морфологічні ознаки: Голова і груди чорні, черевце з розвиненим світлим малюнком. Жвали різко асиметричні. Задні стегна менші за гомілки. Другий та третій тергіти черевця гладенькі, дзеркально блискучі. Довжина тіла — 8–11 мм.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Не здійснювалися. Треба докладніше вивчити особливості біології виду, виявити і взяти під охорону місця його перебування.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення:Відомостей немає.
Джерело: Gregor, 1927; Єрмоленко, 1964; Желоховцев, 1988; ЧКУ, 1994. Автори: В.М. Єрмоленко, А.Г. Котенко Малюнок: Н.В. Кащенко