Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

амофіла сарептська
ammophila sareptana kohl, 1884


Таксономічна належність: Клас — Комахи (Insecta), ряд — Перетинчастокрилі (Hymenoptera), родина — Риючі осисфециди (Sphecidae).
Природоохоронний статус: Рідкісний.
Ареал виду та його поширення в Україні: Охоплює Пд.-Сх. Європу, Казахстан, Малу та Середню Азію. В Україні зустрічається в деяких місцях Одеської обл. та в Криму.
Чисельність і причини її зміни: Незначна (поодинокі особини). Причини зміни чисельності не з‘ясовані.
Особливості біології та наукове значення: : Мешкає на ксерофітних ділянках в долинах річок та на схилах ярів і балок. Літ імаго триває з середини червня до серпня. Антофіли, живляться нектаром квіток. Гніздо будує в піщаному ґрунті. Воно складене з неглибокого, майже вертикального ходу і горизонтальної комірки. Личинки живляться паралізованю гусінню деяких метеликів. Дає 1 генерацію на рік.
Морфологічні ознаки: Тіло струнке, завдовжки 18–21 мм. Від близьких видів відрізняється дуже густим (приховує скульптуру) опушенням більшої частини проподеума.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Не здійснювалися. Треба взяти під охорону місця його перебування. Рекомендований до охорони в Дунайському БЗ та Карадазькому ПЗ.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: Корисний ентомофаг. Комерційного значення не має.
Джерело: Гуссаковский, 1930; Казенас, 1972; Пулавский, 1978; ЧКУ, 1994; Біорізноманітність Дунайського біосферного заповідника, 1999. Автори: А.Г. Котенко, О.С. Вобленко Малюнок: Н.В. Кащенко