Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

абія блискуча
abia nitens (linnaeus, 1758)


Таксономічна належність: Клас — Комахи (Insecta), ряд — Перетинчастокрилі (Hymenoptera), родина — Пильщикиаааааацимбіциди (Cimbiidae).
Природоохоронний статус: Рідкісний.
Ареал виду та його поширення в Україні: Поширений в Середній та Пд. Європі (Франція, Іспанія, ФРН, Швейцарія, Угорщина, Греція), в Прибалтиці (Литва). В Україні знайдено у Закарпатській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Житомирській, Київській, Черкаській та Харківській обл.
Чисельність і причини її зміни: Незначна (поодинокі особини). Причини зміни чисельності не з’ясовані. Можливо, внаслідок знищення кормових рослин при надмірному випасанні худоби та суцільному викошуванні трави на узліссі та лісових галявинах.
Особливості біології та наукове значення: : Літ імаго — з кінця травня до кінця липня. Живиться пилком та нектаром квіток зонтичних. Личинки — на черсакових.
Морфологічні ознаки: Тіло зелене, вусики та стегна жовті. Довжина тіла — 10–12 мм. режим збереження популяцій та заходи з охорони Ґрунтовно вивчити особливості біології виду, з’ясувати місця, де існують популяції, та взяти їх під охорону.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.
Джерело: Ушинський, 1929; Гуссаковский, 1935; Боко- тей, 1956; Єрмоленко, 1972; Желоховцев, 1988; ЧКУ, 1994. Автори: В.М. Єрмоленко, А.Г. Котенко Фото: О.С. Мандзюк