Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

агре беккера
arge beckeri (tournier, 1889)


Таксономічна належність: Клас — Комахи (Insecta), ряд — Перетинчастокрилі (Hymenoptera), родина — Пильщики-аргіди (Argidae).
Природоохоронний статус: Рідкісний.
Ареал виду та його поширення в Україні: Охоплює країни Причорномор’я (циркумпонтичний вид, поширенний на сх. до Нижнього Поволжя). В Україні виявлений у Київській, Донецькій, Миколаївській, Херсонській обл. та в Криму.
Чисельність і причини її зміни: Незначна. Майже скрізь трапляються поодинокі особини і лише іноді (у Пн. Криму) дещо частіше.
Причини зміни чисельності: розорювання ділянок цілинного степу, суцільне викошування степової рослинності.
Особливості біології та наукове значення: : Дає 1 генерацію на рік. Літ імаго триває з травня до червня. Найбільш активний за теплої сонячної погоди. Імаго живляться нектаром і пилком квіток молочаю та різних зонтичних, кормові рослини личинок — молочаї. Самка відкладає яйця по одному в надрізи, зроблені яйцекладом під епідермісом торця молодих листочків молочаю (переважно біля вершини стебел). У кожний листок молочаю самка відкладає кілька (до 10) яєць, розміщених на лівому і правому боках пластинки на різній відстані (1–5 мм) одне від одного. Яйця яскраво-жовтого кольору.
Морфологічні ознаки: Голова і груді чорні з голубоватим відблиском. Черевце та ноги жовті. Передні крила дуже затемнені по передньому краю (контра стує з рештою крила). Усі жилкі на крилах темні. Довжина тіла — 8–11 мм.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Треба докладніше вивчити особливості біології виду, створити ентомологічні заказники у місцях його перебування.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: Комерційного значення не має.
Джерело: Ушинський, 1929; Гуссаковский, 1935; Єрмоленко, 1975; Benson, 1968; Желоховцев, 1988; ЧКУ, 1994. Автори: А.Г. Котенко, В.М. Єрмоленко Малюнок: Н.В. Кащенко