Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

ценеліда сітчаста
caenolyda reticulata (linnaeus, 1758)


Таксономічна належність: Клас — Комахи (Insecta), ряд — Перетинчастокрилі (Hymenoptera), родина — Павутинні пильщики (Pamphiliidae).
Природоохоронний статус: Вразливий.
Ареал виду та його поширення в Україні: Єдиний в Україні вид роду Caenolyda. Ареал охоплює Пн., Центральну і Сх. Європу. В Україні знайдено у Львівській, Житомирській і Київській обл.
Чисельність і причини її зміни: Незначна (поодинокі особини).
Причини зміни чисельності: застосування пестицидів для знищення шкідників лісу.
Особливості біології та наукове значення: : Фітофаг. Дає 1 генерацію на рік. Імаго зустрічаються з кінця квітня до середини червня. Личинки живуть поодинці на гілках сосни звичайної, живляться хвоєю.
Морфологічні ознаки: Голова і груди чорні з червоним малюнком. Черевце руде. Крила чорні з широкою прозорою перев’язкою під птеростигмою та розвинутим червоним малюнком. Ноги чорні. Довжина тіла — 12–15 мм. режим збереження популяцій та заходи з охорони Не здійснювалися. Треба докладніше вивчити особливості біології виду, виявити і взяти під охорону місця його перебування.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.
Джерело: Wierzejski, 1868; Niezabitowski, 1899; Ушинський, 1929; Гуссаковский, 1935; Желоховцев, 1988; ЧКУ, 1994. Автори: В.М. Єрмоленко, А.Г. Котенко Фото: І.В. Маханьков