Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

онкоцефал кримський
oncocephalus paternus putshkov, 1984


Таксономічна належність:Клас — Комахи (Insecta), ряд — Напівтвердокрилі або клопи (Hemiptera), родина — Редувіїди (Reduviidae).
Природоохоронний статус виду: Недостатньо відомий.
Ареал виду та його поширення в Україні: Ендемік пд. берега Криму. Вперше знайдено в околицях с. Морське, поблизу смт. Новий Світ (Судакський р-н).
Чисельність і причини її зміни: Дуже рідкісний вид. Знайдено одну самку та 2 екземпляри личинок 5-го віку.
Особливості біології та наукове значення: : Недостатньо вивчені. Зимують личинки старшого віку. Вони зустрічаються під камінням у глибоких ущелинах та серед дубових рідколісь на сухих, відкритих трав’янистих схилах з розрідженою рослинністю. Хижак.
Морфологічні ознаки:Завдовжки 11 мм. Тіло жовтувате. Задня частина голови, передня та задня долі передньоспинки, щиток, кільця ніг та значна частина черевця — темні (буруваті), місцями майже чорні. Надкрила дуже вкорочені. Передньоспинка без бокових горбиків.Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Занесений до Червоної книги України (1994).Немає даних у зв’язку з невизначеністю розповсюдження виду.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Спроби штучного розведення (П.В. Пучков) виявилися невдалими у зв’язку з невизначеною трофікою виду.
Господарське та комерційне значення: Ентомофаг.
Джерело: Пучков 1987; ЧКУ. Тваринний світ 1994. Автори: П.В. Пучков, О.В. Пучков Малюнок: Я.І. Медловська, І.В. Маханьков