Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

стрічкарка велика червона
catocala dilecta (hübner, 1808)


Таксономічна належність:Клас — Комахи (Insecta), ряд — Лускокрилі (Lepidoptera), родина — Совки (Noctuidae). Один з 240 видів роду, один з 18 видів фауни України.
Природоохоронний статус виду: Рідкісний.
Ареал виду та його поширення в Україні: Поширений у Пд. Європі, локально у Центральній та Сх. Європі (Зх.-Кавказький регіон), Малій Азії, Пн. Африці, в Україні — Крим.
Чисельність і причини її зміни:Незначна, метеликів не спостерігали з 1993 р. Причини низької чисельності: вірогідно, застосування пестицидів для знищення шкідників лісу.
Особливості біології та наукове значення: : Дає 1 генерацію на рік. Зимують яйця. Гусінь живиться листям дуба з квітня до початку липня, розвивається в середньому 23 доби. Літ метеликів — з кінця червня до вересня.
Морфологічні ознаки: Розмах крил — 62–92 мм. Забарвлення основного фону передніх крил варіює від сірувато-коричневого до майже коричневого з чорними поперечними смугами і бурувато-сірою оторочкою. Задні крила малиново-червоні з вузькою чорною внутрішньою медіальною смугою та чорним зовнішнім краєм; торочка в чорних і білих плямах.Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Охороняється у ПЗ Криму як компонент біоценозу. Рекомендується збереження природних дібров та насаджень дуба; слід заборонити хімічну обробку лісів та парків.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.
Джерело: Ключко,1978, 2006; Ключко, Плющ, Шешурак, 2001; Goater, Ronkay, Fibiger, 2003. Автор: З.Ф. Ключко Фото: І.Ю. Костюк