Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

стрічкарка диз'юнктивна
catocala disjuncta (geyer, 1828)


Таксономічна належність:Клас — Комахи (Insecta), ряд — Лускокрилі (Lepidoptera), родина — Совки (Noctuidae). Один з 240 видів роду, один з 18 видів роду у фауні України.
Природоохоронний статус виду: Рідкісний.
Ареал виду та його поширення в Україні: Пд.-Сх. Європа (Балканський п-в, о. Корфу у Середземному морі, Закавказзя, Мала Азія). В Україні — пд. берег Криму.
Чисельність і причини її зміни:Дуже низька. В 1985 р. у Карадазькому ПЗ заповіднику відмічали велику кількість метеликів, потім протягом 20 років — 1 особина на 3–4 роки спостережень.
Причини зменшення чисельності: : вірогідно, застосування пестицидів для знищення шкідників лісу та зменшення площ дібров.
Особливості біології та наукове значення: : Дає 1 генерацію на рік. Літ імаго — з кінця червня до середини серпня. Гусінь живиться листям дуба. Преімагінальні стадії не описані.
Морфологічні ознаки: Розмах крил — 39–46 мм. Основний фон передніх крил сірувато-коричневий з чорними поперечними смугами. Задні крила жовті з чорним зовнішнім краєм та внутрішньою медіальною смугою, біля вершини крила маленька жовта пляма. Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Охороняється у ПЗ пд. берега Криму (зокрема, у Карадазькому) як компонент біоценозу. Доцільно зберегти природні діброви та насадження дуба; слід заборонити хімічну обробку. Слід вивчити екологічні особливості преімагінальних стадій.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: . Відомостей немає.
Джерело: Ключко, 1978, 2006; Будашкин, Ключко, 1987; Ключко, Плющ, Шешурак, 2001; Goater, Ronkay, Fibiger, 2003. Автор: З.Ф. Ключко Фото: І.Ю. Костюк