Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

стрічкарка блакитна
catocala fraxini (linnaeus, 1758)


Таксономічна належність:Клас — Комахи (Insecta), ряд — Лускокрилі (Lepidoptera), родина — Совки (Noctuidae). Один з 240 видів роду; один з 18 видів роду у фауні України.
Природоохоронний статус виду: Вразливий.
Ареал виду та його поширення в Україні: Вид поширений повсюдно в Палеарктиці та в Україні.
Чисельність і причини її зміни:Незначна (поодинокі особини). Була численною (до 12 особин за 1 ніч лову) в околицях Севастополя.
Причини зменшення чисельності: : застосування пестицидів для знищення шкідників лісу та садово-паркових культур.
Особливості біології та наукове значення: : Дає одну генерацію на рік. Літ імаго — з липня до жовтня. Активний у сутінках та вночі. Відкладає у тріщини кори дерев по 1 або кілька яєць (всього до 900). Навесні з них виходить гусінь, яка розвивається до 48 діб (з травня до липня). Живиться листям тополі, осики, верби, ясена, дуба, берези, клена, вільхи та ін. Заляльковується у липні між листками дерев у нещільному коконі.
Морфологічні ознаки: Розмах крил — 78–108 мм. Основний фон передніх крил сірий з блакитним відтінком. Поперечні смуги хвилясті, чорнувато-бурі; торочка сіра. Задні крила чорні з широкою блакитною смугою та білою торочкою. Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Не здійснювалися. Доцільно охороняти метелика у комплексі з іншими видами у заповідниках.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.
Джерело: Ключко, 1978, 2006; Ключко, Плющ, Шешурак, 2001; Goater, Ronkay, Fibiger, 2003. Автор: З.Ф. Ключко Фото: І.Ю. Костюк