Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

стрічкарка червоно-жовта
catocala diversa (geyer, 1828)


Таксономічна належність:Клас — Комахи (Insecta), ряд — Лускокрилі (Lepidoptera), родина — Совки (Noctuidae). Один з 240 видів роду, один з 18 видів фауни України.
Природоохоронний статус виду: Рідкісний.
Ареал виду та його поширення в Україні: Вид поширений у Пд. Європі, локально в Центральній Європі (Карпати, Балкани), Малій Азії, в Україні — пд. берег Криму.
Чисельність і причини її зміни: Незначна (поодинокі метелики). За 3–4 роки відмічають 1 особину.
Причини зменшення чисельності: : вірогідно, застосування пестицидів для знищення шкідників лісу.
Особливості біології та наукове значення: : Дає 1 генерацію на рік. Зимують яйця. Гусінь живиться листям дуба (переважно на молодих деревах) з квітня до червня. Літ імаго відбувається з червня до початку вересня.
Морфологічні ознаки: Розмах крил — 34–49 мм. Основний фон передніх крил коричнювато-сірий з чорними поперечними смугами та білувато-сірою оторочкою. Задні крила червонувато-жовті або оранжеві з чорними внутрішньою медіальною смугою і зовнішнім краєм. Поблизу вершинного кута маленька жовта пляма, оторочка біля неї жовто-біла, решта оторочки сіра.Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Охороняється у комплексі з іншими видами у ПЗ пд. берега Криму. Слід заборонити хімічну обробку лісів та парків.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.
Джерело: Ключко, 1978, 2006; Ключко, Плющ, Шешурак, 2001; Goater, Ronkay, Fibiger, 2003. Автор: З.Ф. Ключко Фото: І.Ю. Костюк