Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

каптурниця срібна
cucullia argentea (hufnagel, 1766)


Таксономічна належність:Клас — Комахи (Insecta), ряд — Лускокрилі (Lepidoptera), родина — Совки (Noctuidae). Один з 225 видів роду; один з 32 видів роду у фауні України.
Природоохоронний статус виду: Рідкісний.
Ареал виду та його поширення в Україні: Європа та палеарктична Азія крім пн.: Кавказ, Пд. Урал, Сибір, Середня та Центральна Азія, Далекий Схід, Монголія, Манчжурія, Корея та Японія. В Україні поширений на Поліссі, у Лісостепу та Степу.
Чисельність і причини її зміни: Незначна (поодинокі особини).
Причини зменшення чисельності: : розорювання степів і лук.
Особливості біології та наукове значення: : Дає 1 генерацію на рік. Літ імаго спостерігається з кінця травня до серпня. Гусінь розвивається на різних видах полину, дорослу гусінь можна знайти у вересні–жовтні. Заселяє цілинні ділянки степу, сухі луки, галявини, узлісся, на пн. та заході ареалу — піщані арени.
Морфологічні ознаки: Розмах крил 31–41 мм. Передні крила зелені зі сріблястими загостреними плямами біля основи, в серединному полі та біля вершини крила. Кругла та ниркоподібна плями сріблясті всередині, через них проходить чорно-зелений штрих. Задні крила білі, біля зовнішнього краю оливково-бурі. Торочка на обох парах крил біла.Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Не здійснювалися. Необхідно зберегти цілинні ділянки степу та сухі луки.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.
Джерело: Ronkay, Ronkay, 1994; Ключко, Плющ, Шешурак, 2001; Ключко, 2006. Автор: З.Ф. Ключко Фото: І.Ю. Костюк