Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

каптурниця блискуча
cucullia splendida (stoll, 1782)


Таксономічна належність:Клас — Комахи (Insecta), ряд — Лускокрилі (Lepidoptera), родина — Совки (Noctuidae). Один з 225 видів роду; один з 32 видів роду у фауні України.
Природоохоронний статус виду: Рідкісний.
Ареал виду та його поширення в Україні: Вид поширений локально в Центральній та Сх. Європі (Румунія, Угорщина, пн. сх. європейської частини Росії), від Уралу до Сх. Сибіру, Далекого Сходу, Монголії, гірських систем Гімалаїв та Каракоруму; локально в степах Лівобережної України (Дніпропетровська, Луганська та Херсонська обл.і).
Чисельність і причини її зміни: Незначна (поодинокі метелики).
Причини зменшення чисельності: : розорювання цілинних ділянок степу.
Особливості біології та наукове значення: : Ксерофільний вид. Дає 1 генерацію на рік. Метелики літають з середини липня до серпня, активні присмерком та вночі. Гусінь живиться на різних видах полину.
Морфологічні ознаки: Розмах крил — 31–40 мм. Основний фон передніх крил синьо-зелений з металічним відблиском, малюнок відсутній, передній край білий, задній край жовтуватий, оторочка сніжно-біла. Задні крила сіруваті, при основі світліші.Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Не здійснювалися. Можливо, вид охороняється у складі ентомокомплексів у Луганському ПЗ та в БЗ «Асканія-Нова». Слід вивчити екологічні особливості виду, зберегти цілинні ділянки степу.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.
Джерело: Ronkay, Ronkay, 1994; Ключко, Плющ, Шешурак, 2001; Ключко, 2006. Автор: З.Ф. Ключко Фото: І.Ю. Костюк