Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

ктенофора прикрашена
ctenophora festiva meigen, 1804


Таксономічна належність: Клас — Комахи (Insecta), Клас — Комахи (Insecta), ряд — Двокрилі (Diptera), родина — Комарі-довгоноги (Tipulidae).
Природоохоронний статус: Зникаючий.
Ареал виду та його поширення в Україні:Середня смуга Пд. Європи, Литва, Росія (пд. європейської частини, пд. Сх. Сибіру, Примор’я), gн. Китай. В Україні — Прикарпаття, Центр.
Чисельність і причини її зміни:Сучасних даних про чисельність та її зміни немає. Причини зміни чисельності – санітарні чистки лісів (вирубування старих дерев).
Особливості біології та наукове значення: : Біотопи/ яруси перебування: старі широколистяні або мішані ліси. Характер живлення:Личинки в трухлявій деревині дупел дерев. Біологія розмноження: даних немає.
Морфологічні ознаки: Великі (20–26 мм) чорно-жовті комарі з димчасто-бурою плямою на крилі, котра не доходить до його вершини; антени самців гребінчасті, з 2 парами відростків; заднє стегно руде з чорною передвершинною смужкою.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Не здійснювалися.розмноження та розведення у спеціальностворених умовах Не здійснювалися.
Господарське або комерційне значення: Відомостей немає.
Джерело: Савченко, 1966; Савченко, 1969, Савченко, 1973; Dosterbrock, Bygebjerg, Thorkild, 2006. Автори: В.О. Корнєєв, В.І. Ланцов Малюнок: В.О. Корнєєв