Все Красные Книги > Червона книга України. Тварини

оксиетира жовтовуса
oxyethira favicornis (pictet, 1834)


Таксономічна належність:Клас — Комахи (Insecta), ряд — Волохокрилі (Trichoptera), родина — Гідроптиліди (Hydroptilidae).
Природоохоронний статус виду: Вразливий.
Ареал виду та його поширення в Україні:Більша частина Європи (крім Середземномор’я); Україна: Львівська (Розточчя); Чернівецька обл. (передгір’я Карпат); Крим (передгір’я).
Чисельність і причини її зміни:Сучасних даних про чисельність немає. Спостерігалося зниження чисельності внаслідок деградації місць перебування виду.
Особливості біології та наукове значення: : Дає одну генерацію на рік. Личинки — серед заростей у повільно текучих водах, де будують хатинки з секрету. Імаго з’являються у травні–червні. Характер живлення. Личинки — альгофаги, живляться м’якими частинами талому водоростей.
Морфологічні ознаки: Дрібні (2,5–3 мм) комахи, що віддалено нагадують молей, але мають вкриті волосками, дуже вузькі та сильно загострені до вершини крила. Передні гомілки без шпор, середні та задні — з 3 та 4 шпорами, відповідно. Від близьких видів відрізняється дуже довгими, серпоподібно загнутими всередину нижньобічними виростами VIII сегмента черевця самця.Режим збереження популяцій та заходи з охорони:Занесений до ЧКУ (1994). Слід контролювати стан популяцій, дослідити можливі місцезнаходження та в разі виявлення виду взяти їх під охорону .
Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення:Відомостей немає.
Джерело: Григоренко, 1987; Качалова, 1987; Данко, 1994; Szczęsny, Chvojka, 2008 Автор: В.О. Корнєєв Малюнок: І.В. Маханьков